Starostwo Powiatowe Powiat Pilski
Starostwo Powiatowe


Miasto Piła

 

Nad Zalewem Koszyce w Pile znalazł swoją przystań Uczniowski Klub Żeglarski Wodniak działający przy Zespole Szkół im St. Staszica w Pile.

Klub posiada osobowość prawną oraz jest zarejestrowany w sadzie rejestrowym jako organizacja pożytku publicznego – KRS 0000218704.

Działalność klubu opiera się na zaangażowaniu pasjonatów żeglarstwa, aktywnym uczestnictwie dzieci i młodzieży oraz pomocy rodziców.

Klub zajmuje się popularyzacją sportów wodnych w szczególności żeglarstwem wśród najmłodszych. Działamy od 1998 roku, nasza praca zaowocowała wychowaniem młodzieży, która związana z klubem pragnie kontynuować uprawianie żeglarstwa w utworzonej sekcji młodzieżowej.

Organizujemy szkolenia i zajęcia praktyczne nad Zalewem Koszyckim oraz niekomercyjny obóz żeglarski dla najmłodszych. Startujemy w regatach i cyklicznie jesteśmy organizatorami regat „O Puchar Grodu Staszica”. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez żeglarskich i jest największą w Okręgu w klasie Optimist.

Klub stwarza możliwość uprawiania żeglarstwa. Cieszy się dużą sympatią wśród braci żeglarskiej i mieszkańców miasta.

Wypracowana pozycja UKŻ Wodniak gwarantuje, że w Pile można uprawiać żeglarstwo od najmłodszych lat a Zalew Koszycki to wspaniałe miejsce na realizacje swoich żeglarskich pasji.