Starostwo Powiatowe Powiat Pilski
Starostwo Powiatowe

Miasto Piła

Żeglarze z WODNIAKA najlepsi w klasie Cadet.

W Chodzieży odbyły się Mistrzostwa Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasach sportowych. Nasi zawodnicy startowali w klasach: optimist i cadet. W pierwszej grupie optimista do lat 11 najlepsze miejsce i jednocześnie wicemistrzostwo okręgu zdobyła Natalia Kosik. Pozostali zawodnicy uplasowali się na 7  miejscu -  Krzysztof Kleszcz i 8. miejscu Paweł Radeberg. Zawodnicy startujący w grupie optymista 12 – 15 lat mieli mniej szczęścia. Słaby wiatr towarzyszący zawodom nie pozwolił na nawiązanie walki z zawodniczkami z Trzcianki. Różnice w sprzęcie i wadze zawodnika są w takich warunkach wietrznych czynnikami uniemożliwiającymi podjęcie dobrej walki sportowej na wodzie: Grzegorz Michalski zajął 7 miejsce, a Mateusz Kosmatka 9 miejsce. Inaczej sytuacja przedstawiała się w klasie Cadet, w której nasze załogi do ostatniego wyścigu walczyły o najwyższe podium. Ostatecznie Mistrzem Okręgu  Pilskiego został Radosław Kosik z załogantem Agnieszką Piątek, wygrywając regaty mistrzowskie. Na trzecim stopniu podium stanęła druga załoga, Olga Kreczmer z załogantem Mateuszem Mosińskim. Zawody w Chodzieży kończyły cykl tegorocznych zmagań o Puchar Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. W klasie optimist 12 – 15 lat najwyżej w klasyfikacji byli: 4. miejsce -  Grzegorz Michalski, 12. miejsce -  Mateusz Kosmatka. W klasie optimist do lat 11 – 5. miejsce zajął Krzysztof Kleszcz, 6. miejsce -  Natalia Kosik, 10. miejsce -  Paweł Radeberg. Natomiast Cadety dominujące przez cały sezon w regatach również teraz zajęły pierwsze dwa miejsca. Puchar Pilskiego OZŻ zdobyła Olga Kreczmer z załogantem Mateusze Mosińskim, drugi był Radosław Kosik z załogantem Agnieszką Piątek. Na uwagę zasługuje fakt, że Radek startował na jachcie drewnianym zbudowanym w 1970 w Chojnicach. Jacht został wyremontowany wiosną tego roku i jak widać, pływa doskonale.

Wszystkim żeglarzom gratuluję osiągnięć i życzę dalszych sukcesów w następnym sezonie pucharowym.